Ojciec Mateusz: Obcy (1)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 1: Obcy

serial kryminalny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Artur Pontek
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Ojciec Mateusz wraca z misji na Białorusi obejmuje niewielką parafię w Sandomierzu. Wkrótce ujawnia swój niezwykły talent detektywistyczny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 2 października
za 3 dni
23:30 TVP Seriale (z napisami)
poniedziałek, 5 października
za 6 dni
19:25 TVP Seriale (z napisami)
wtorek, 6 października
za 7 dni
14:25 TVP Seriale (z napisami)
środa, 7 października
za 8 dni
13:20 TVP Seriale (z napisami)
sobota, 10 października
za 11 dni
21:25 TVP Seriale (z napisami)
niedziela, 11 października
za 12 dni
13:15 TVP Seriale (z napisami)

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Przygody duchownego - miłośnika rozwiązywania zagadek kryminalnych. Ojciec Mateusz (Artur Żmijewski) wraca z misji na Białorusi. Zostaje mu powierzona niewielka parafia w Sandomierzu. W nowym miejscu duszpasterskiej posługi szybko zaprzyjaźnia się z policjantem, aspirantem Noculem (Michał Piela), gospodynią na plebanii Natalią (Kinga Preis) oraz kościelnym Piotrem (Łukasz Lewandowski). Wkrótce ksiądz ujawnia swój niezwykły talent detektywistyczny. Taka konkurencja nie przypada do gustu komisarzowi policji, Możejce (Piotr Polk). Tymczasem nowy proboszcz pomaga wdowie po robotniku budowlanym. Mężczyzna, pracownik lokalnej papierni, rzekomo popełnił samobójstwo. Ojciec Mateusz odkrywa prawdziwe okoliczności jego śmierci.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także