Ojciec Mateusz: Wyrok (8)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 8: Wyrok

serial kryminalny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Ewa Bukowska, Krzysztof Janczar, Artur Żmijewski, Eryk Lubos
W skrócie:Policjanci zostają wezwani na miejsce kolejnego zabójstwa. Znajdują zwłoki mecenasa Stawickiego, obok którego leży nieprzytomny ksiądz Mateusz, z narzędziem zbrodni w ręku...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Policjanci zostają wezwani na miejsce kolejnego zabójstwa. Tam znajdują zwłoki mecenasa Stawickiego. Obok niego leży natomiast nieprzytomny ksiądz Mateusz, z narzędziem zbrodni w ręku. Aspirant Nocul bardzo przeżywa czynności policyjne, które zmuszony jest podjąć w stosunku do przyjaciela. Niestety, duchowny zostaje aresztowany. Jego obrony podejmuje się mecenas Ewa Jurewicz. Ponieważ areszt jest przepełniony, ksiądz trafia do więzienia. Tam nieoczekiwanie zdobywa cenne informacje na temat podejrzanych czynów obojga prawników - zarówno Stawickiego, który przeciągał sprawę odszkodowania dla babci Michała, jak i pani Jurewicz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także