Ojciec Mateusz: Róża (5)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 5: Róża

serial kryminalny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Monika Kwiatkowska-Dejczer, Radosław Pazura, Artur Żmijewski, Michał Piela
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Joanna, żona hodowcy róż, zakochała się w innym mężczyźnie i powiedziała o tym mężowi. Niebawem zostają znalezione jej zwłoki. Ojciec Mateusz jest przekonany, że Joanny nie zabił mąż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

O pomoc do duchownego zwraca się piękna Joanna (Monika Kwiatkowska-Dejczer). Kobieta była dotąd szczęśliwą żoną właściciela szklarni i hodowcy róż, Orskiego (Radosław Pazura). Nieoczekiwanie jednak zakochała się w innym mężczyźnie. Nie chcąc oszukiwać małżonka wyjawiła mu prawdę. Gdy zraniony Orski wyprowadził się z domu, Joanna zrozumiała, jak wiele straciła. Teraz ma nadzieję, że mąż wysłucha proboszcza i wybaczy jej. Ksiądz odwiedza Orskiego. Ten zwierza mu się, że wciąż kocha żonę, zgadza się też z nią porozmawiać. Niebawem w miasteczku zostają znalezione zwłoki uduszonej Joanny. Morderca zostawił na jej piersiach piękną różę. Głównym podejrzanym o dokonanie zbrodni jest zdradzony mąż. Ojciec Mateusz jest jednak przekonany, że to nie on zabił Joannę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także