Ojciec Mateusz: Pomyłka (7)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 7: Pomyłka

6.2/10
serial kryminalny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Aleksandra Górska, Maciej Musiał, Anna Milewska, Artur Żmijewski
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:Ginie jeden z pensjonariuszy miejscowego domu opieki. Ksiądz Mateusz zaczyna interesować się to sprawą i wkrótce orientuje się, że podopieczni ośrodka są źle traktowani przez personel.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Niespodziewanie ginie jeden z pensjonariuszy miejscowego domu opieki, Falkiewicz. Mężczyzna utrzymywał bliskie relacje z panią Zofią - kobietą zamożną, wpływową i powszechnie szanowaną. Głównym podejrzanym o dokonanie zbrodni staje się syn staruszki, który często publicznie dawał wyraz swego niezadowolenia z rzekomego romansu matki. Ksiądz Mateusz zaczyna interesować się to sprawą i wkrótce orientuje się, że podeszli wiekiem podopieczni ośrodka są źle traktowani przez personel. W poszukiwaniu zabójcy duchowny postanawia podążyć właśnie tym tropem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)