Ojciec Mateusz 4: Zaklęty rewir (54)

Ojciec Mateusz

sezon 4 odc. 54: Zaklęty rewir

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Mariusz Wojciechowski, Andrzej Piszczatowski, Artur Żmijewski, Eryk Lubos
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:W trakcie wycieczki mdleje córka Nocula. W szpitalu policjant zwraca uwagę na jednego z pielęgniarzy, byłego więźnia Pluskwę. Wkrótce zostaje tam zamordowany lekarz. Podejrzany jest Pluskwa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W trakcie szkolnej wycieczki do Kielc mdleje córka Nocula, Ola. Zaniepokojeni rodzice natychmiast jadą do szpitala. Podczas wizyty policjant zwraca uwagę na jednego z pielęgniarzy. Uświadamia sobie, że jest to były więzień, Pluskwa (Eryk Lubos). Niebawem zostaje zamordowany młody lekarz - pracownik kieleckiej kliniki, w której przebywa Ola. Na narzędziu zbrodni znajdują się odciski palców Pluskwy. Mężczyzna trafia do aresztu. Mówi on Mateuszowi, że w klinice przebywa pacjent, który jest traktowany w specjalny sposób przez jednego z lekarzy. Chorym okazuje się groźny gangster, który z uwagi na stan zdrowia ma przerwę w odbywaniu kary. Duchowny pomaga w rozwiązaniu sprawy i oczyszczeniu z zarzutów Pluskwy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także