Ojciec Mateusz 4: Śmierć na żywo (48)

Ojciec Mateusz

sezon 4 odc. 48: Śmierć na żywo

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Zbigniew Lesień, Hanna Konarowska, Artur Żmijewski, Piotr Ligienza
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Biskup prosi Mateusza, by poprowadził kilka audycji w radiu Rytm. W rozgłośni Mateusz jest świadkiem kłótni między dwoma prezenterami. Wkrótce jeden z nich zostaje zamordowany...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Biskup prosi Mateusza, by poprowadził kilka audycji w radiu Rytm. Według niego występ księdza w alternatywnej rozgłośni może przekonać młodzież do Kościoła. Podczas swojego debiutu w eterze duchowny ma rozmawiać ze znanym prezenterem z USA, Johnem Waltersem. W radiu Mateusz jest świadkiem kłótni między dwoma prezenterami, Wojtkiem i Czarkiem. Pierwszy z nich uważa, że to przez kolegę stracił pracę. Wkrótce radio Rytm organizuje pojedynek między Waltersem a didżejami z Polski. Na imprezę wybiera się proboszcz z Emilką i Nocul z córkami. Tej samej nocy zamordowany zostaje Czarek, który właśnie prowadził audycję. Strzał usłyszeli wszyscy słuchacze, także ksiądz Mateusz. Wojtek staje się głównym podejrzanym o popełnienie zbrodni. Śledztwo jednak się komplikuje, gdy przypadkowy świadek przekazuje policji pistolet, który ktoś wyrzucił do jeziora.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)