Ojciec Mateusz 4: Cena prawdy (45)

Ojciec Mateusz

sezon 4 odc. 45: Cena prawdy

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Monika Kwiatkowska-Dejczer, Marek Kalita, Artur Żmijewski, Bene Rychter
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:W klasie Zosi Nocul pojawia się nowa uczennica Julka. Ojciec Julki jest świadkiem koronnym w ważnym procesie. Cała rodzina jest ochraniana przez policję. Wkrótce obie dziewczynki znikają.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W klasie Zosi Nocul pojawia się Julka. Dziewczynki szybko zaprzyjaźniają się. Rodzice nowej uczennicy właśnie przeprowadzili się do Sandomierza, gdzie otworzyli mały sklep z artykułami elektrycznymi. Możejko odbywa potajemne spotkania z nowymi mieszkańcami miasta. Okazuje się, że ojciec Julki, Winiarski, jest świadkiem koronnym w ważnym procesie. Teraz cała jego rodzina jest ochraniana przez policję. Jakiś czas później do rodziców Zosi i jej koleżanki dociera informacja, że obie dziewczynki zniknęły ze szkoły. Nikt nie wie, gdzie są. Wkrótce z rodzinami zaginionych kontaktują się porywacze. Uwolnią dziewczynki, jeśli Winiarski nie będzie zeznawał w sądzie. Mateusz wpada na trop przestępców.

Występują (pokaż wszystkich)