Ojciec Mateusz 25: Ptaki (323)

Ojciec Mateusz 25: Ptaki (323)

serial kryminalny Polska 2021   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Piotr Polk, Piotr Siwkiewicz, Michał Piela
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Mieszkańcy Sandomierza toczą spór o wylewającą rzekę. Znika bez śladu lokalny polityk Jerzy Szwed. Pierwszym podejrzanym staje się Maciej Lubawka - ornitolog broniący miejsca lęgowego ptaków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 3 kwietnia
za 11 dni
23:30 TVP Seriale (z napisami)
wtorek, 4 kwietnia
za 12 dni
19:30 TVP Seriale (z napisami)
środa, 5 kwietnia
za 13 dni
14:30 TVP Seriale (z napisami)

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Mieszkańcy Sandomierza toczą spór o wylewającą rzekę. Z jednej strony jest ona pożyteczna, ponieważ stwarza warunki do gniazdowania dla rzadkich gatunków ptaków, z drugiej jednak zalewa atrakcyjne tereny i stanowi zagrożenie dla ludzi. Po obu stronach barykady stoją polityk Jerzy Szwed (Piotr Siwkiewicz), który domaga się uregulowania koryta, oraz ornitolog Maciej Lubawka (Karol Pocheć), broniący ptaków. Kiedy zatem Szwed znika bez śladu, pierwszym podejrzanym staje się Lubawka. Żona zaginionego (Ewa Gawryluk), która zgłosiła sprawę na policji, dostaje niebawem ultimatum od porywaczy. Kobieta postanawia rozpocząć własne śledztwo i prosi księdza Mateusza o pomoc. Tymczasem babcia i Natalia odkrywają w sobie ornitologiczną pasję. Ich obserwacje przynoszą rewolucyjne odkrycie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także

x