x
Ojciec Mateusz 25: Gambit hetmana (325)

Ojciec Mateusz 25: Gambit hetmana (325)

serial kryminalny Polska 2021   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Anna Cieślak, Piotr Polk, Jakub Pruski
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Ksiądz (Artur Żmijewski) i inni sandomierzanie przygotowują się do obchodów rocznicy odbicia miasta z rąk Austriaków w XIX w. Dochodzi do tragedii z udziałem młodego Marka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W wydziale Kultury i Sportu w Sandomierzu zapada decyzja o uroczystym uhonorowaniu rocznicy odbicia miasta z rąk Austriaków w XIX wieku. Trwają przygotowania do żywych szachów, aktorskiego widowiska, polegającego na tym, że przebrani za figury szachowe śmiałkowie odegrają bitwę na ogromnej szachownicy. Funkcjonariusze komendy inspektora Możejki mają odegrać rolę wojsk nieprzyjaciela. Nocul i Dziubak rywalizują o pozycję głównego stratega. Miasto planuje również zorganizować bierki na podobnej zasadzie. Marek Szary, nielubiany przez rówieśników, trzymający się na uboczu półsierota, chce wziąć udział w wydarzeniu. Okazuje się, że chłopak skrywa mroczne tajemnice. Wkrótce dochodzi do przerażających wydarzeń.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)