x
Ojciec Mateusz 19: Wyzwolenie Łazarza (247)

Ojciec Mateusz 19: Wyzwolenie Łazarza (247)

serial kryminalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Marek Barbasiewicz, Michał Piela, Henryk Talar
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Jeden z pensjonariuszy Domu Aktora Weterana, Emil Łazarz, zapada w śpiączkę. Okazuje się, że mężczyzna zatruł się lekarstwami. Sprawa jest o tyle dziwna, że nie przyjmował on żadnych środków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 30 maja
za 11 dni
23:10 TVP Seriale (z napisami)
piątek, 31 maja
za 12 dni
19:00 TVP Seriale (z napisami)

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Jeden z pensjonariuszy Domu Aktora Weterana, Emil Łazarz, dostaje zapaści i zapada w śpiączkę. Okazuje się, że mężczyzna zatruł się lekarstwami. Sprawa jest o tyle dziwna, że nie przyjmował on żadnych środków. Z zeznań innych podopiecznych ośrodka wynika, że poprzedniego dnia Łazarz ostro pokłócił się z innym aktorem, Jerzym Klezmerem, o rolę, którą Łazarz dostał w filmie reżysera Falskiego. Gdy okazuje się, że Klezmer zniknął, zostają wszczęte poszukiwania. Mężczyzna zostaje znaleziony na stacji kolejowej w Dwikozach i aresztowany. Tymczasem Falski informuje funkcjonariuszy o anonimowym mailu dotyczącym Łazarza, wysłanym na kilka godzin przed znalezieniem nieprzytomnego aktora. Okazuje się, że jego autorką jest aktorka Irena Rytwiańska, była kochanka Emila Łazarza. Para nie rozstała się w przyjaźni. Wkrótce syn Emila, Adam, mówi funkcjonariuszom, że zaginęła cenna pamiątka rodzinna, naszyjnik jego babki. Na komendę przychodzi również jeden z pensjonariuszy i zgłasza kradzież złotych spinek.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także