×
Ojciec Mateusz 19: Salowy (245)

Ojciec Mateusz 19: Salowy (245)

serial kryminalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Jowita Budnik, Piotr Polk
Reżyseria:Jakub Miszczak
W skrócie:W lesie za miastem zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że to Marian Kabelis, salowy z miejscowego szpitala, którego zaginięcie zgłaszała żona. Sekcja wykazuje, że został on uduszony.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 19 lipca
za 4 dni
12:25 TVP HD (z napisami)

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W lesie za miastem zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że to Marian Kabelis, salowy z miejscowego szpitala, którego zaginięcia zgłasza żona, Zuzanna (Jowita Budnik). Sekcja wykazuje, że został on uduszony. Wiadomo także, że zginął w innym miejscu, a ciało zostało do lasu podrzucone. Mimo że policjanci natychmiast rozpoczynają śledztwo, nie udaje im się trafić na żaden trop. Mężczyzna był powszechnie lubiany i nie miał wrogów. Przełom przynosi przeszukanie poczty elektronicznej ofiary. Śledczy znajdują tam maila, którego Kabelis otrzymał tuż przed śmiercią. Nadawca błaga, by ten zachował wszystko w tajemnicy. Wiadomość została wysłana ze skrzynki lekarza dyżurującego w szpitalu w noc zabójstwa, Wojciecha Schillera, narzeczonego Ewy Kobylickiej. Ponieważ mężczyzna nie ma alibi, Możejko go aresztuje. Zdruzgotana policjantka zwraca się o pomoc do księdza Mateusza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)