Ojciec Mateusz 19: Polowanie na jelenie (246)

Ojciec Mateusz 19: Polowanie na jelenie (246)

6.2/10
serial kryminalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Kinga Preis
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Przewraca się ambona, w której ukrywał się poszukiwany kłusownik. Okazuje się, że ktoś celowo uszkodził konstrukcję. Policjanci sądzą, że celem ataku był prezes koła łowieckiego - Kłobucki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 25 października
za 11 dni
18:05 TVP HD

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Myśliwi z koła łowieckiego wraz z prezesem Ryszardem Kłobuckim organizują obławę na grasującego w lesie kłusownika. Jest nim Zdzisław Czaprak. Mężczyzna ukrywa się na ambonie. Konstrukcja nagle się przewraca. Kłusownik z urazem kręgosłupa trafia do szpitala. Gdy policjanci odkrywają, że ktoś podpiłował nogę ambony, wszczynają śledztwo. Sądzą, że Czaprak to przypadkowa ofiara, a celem ataku był Ryszard Kłobucki. Tymczasem ojca Mateusza odwiedza Jan Malczyk. Zwierza się proboszczowi, że jego żona Jagoda ma romans i chce od niego odejść. Tego samego dnia księdza odwiedza pani Malczyk. Twierdzi, że jej mąż odgrażał się, iż zabije Kłobuckiego, jej kochanka. Gdy kobieta informuje o tym policję, Malczyk zostaje aresztowany, tym bardziej iż w jego garażu stróże prawa znajdują piłę z wiórami z ambony. Nie wykluczają jednak, że za zamachem na Kłobuckiego może stać również jego żona, Sylwia. Tymczasem Natalia z przerażeniem odkrywa guz w prawej piersi. Wraz babcią Lucyną udaje się do szpitala, by zrobić badania.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także