x
Król (4)

Król (4)

serial sensacyjny Polska 2020   od 16 lat
Występują:Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska
Reżyseria:Jan P. Matuszyński
W skrócie:Dochodzi do starcia dowodzonych przez Kuma manifestujących robotników i narodowców Żwirskiego. Kaplica zostaje aresztowany. Anna poznaje wstydliwą tajemnicę swojego ojca, prokuratora Ziembińskiego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Warszawa, 1937 rok. Podczas gdy przez Europę przetacza się fala faszyzmu, stolica Polski zmaga się z problemem żydowskiego gangu. Rządzi nim socjalista Kum Kaplica (Arkadiusz Jakubik), a jednym z jego czołowych członków jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), któremu nie brak ambicji; marzy mu się przejęcie pierwszego miejsca w szeregach organizacji. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia młody Mosze Bernsztajn (Kacper Olszewski). Chłopak robi na nim spore wrażenie i Jakub widzi w nim swojego przyszłego następcę. Wkrótce intryga na najwyższych szczeblach władzy wywołuje chaos w całym kraju i oddziałuje na gangsterskie plany Kuma. Szapiro dochodzi do wniosku, że nadszedł czas walki o rządy nad miastem. W pełnym skupieniu się na planach przeszkadzają mu skomplikowane relacje z trzema kobietami.

W tym odcinku

Dochodzi do starcia dowodzonych przez Kuma manifestujących robotników i narodowców Żwirskiego. W efekcie Kaplica zostaje aresztowany. Emilia planuje wyemigrować z rodziną do Palestyny, jednak Szapiro nie chce wyjeżdżać ze stolicy. Anna poznaje wstydliwą tajemnicę swojego ojca, prokuratora Ziembińskiego. Żwirski obmyśla strategię, która umożliwi przejęcie władzy. Radziwiłek decyduje się sprzymierzyć z przywódcą narodowców. Ma nadzieję, że pomoże mu to w jego planach.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także