x

Król (2)

serial sensacyjny Polska 2020   od 16 lat
Występują:Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska
Reżyseria:Jan P. Matuszyński
W skrócie:Jakub staje do pojedynku z Ziembińskim. Gang Kaplicy świętuje zwycięstwo w domu publicznym należącym do byłej kochanki Szapiry. Radziwiłek dowiaduje się o intrydze z udziałem przedstawicieli władzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 3 czerwca
za 12 dni
1:45 CANAL+ 4K Ultra HD (z napisami)

Opis

Warszawa, 1937 rok. Podczas gdy przez Europę przetacza się fala faszyzmu, stolica Polski zmaga się z problemem żydowskiego gangu. Rządzi nim socjalista Kum Kaplica (Arkadiusz Jakubik), a jednym z jego czołowych członków jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), któremu nie brak ambicji; marzy mu się przejęcie pierwszego miejsca w szeregach organizacji. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia młody Mosze Bernsztajn (Kacper Olszewski). Chłopak robi na nim spore wrażenie i Jakub widzi w nim swojego przyszłego następcę. Wkrótce intryga na najwyższych szczeblach władzy wywołuje chaos w całym kraju i oddziałuje na gangsterskie plany Kuma. Szapiro dochodzi do wniosku, że nadszedł czas walki o rządy nad miastem. W pełnym skupieniu się na planach przeszkadzają mu skomplikowane relacje z trzema kobietami.

W tym odcinku

Jakub szykuje się do najważniejszego bokserskiego pojedynku, w jakim kiedykolwiek brał udział. Stawia czoło Andrzejowi Ziembińskiemu i pokonuje go. Gang Kaplicy świętuje zwycięstwo w domu publicznym należącym do byłej kochanki Szapiry, Ryfki Kij. Mosze mieszka z obecną partnerką Jakuba, Emilią, oraz jego synami Dawidem i Danielem. Janusz Radziwiłek, jeden z podwładnych Kuma, dowiaduje się o intrydze, w którą zamieszani się wysocy rangą przedstawiciele władzy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także