×
Król (3)

Król (3)

serial sensacyjny Polska 2020   od 16 lat
Występują:Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska
Reżyseria:Jan P. Matuszyński
W skrócie:Moryc Szapiro pada ofiarą brutalnego pobicia na Uniwersytecie Warszawskim. Jakub chce go pomścić. Policja znajduje zwłoki ojca Moszego. Według prasy za zabójstwem stoi gang Kaplicy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Warszawa, 1937 rok. Podczas gdy przez Europę przetacza się fala faszyzmu, stolica Polski zmaga się z problemem żydowskiego gangu. Rządzi nim socjalista Kum Kaplica (Arkadiusz Jakubik), a jednym z jego czołowych członków jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski), któremu nie brak ambicji; marzy mu się przejęcie pierwszego miejsca w szeregach organizacji. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia młody Mosze Bernsztajn (Kacper Olszewski). Chłopak robi na nim spore wrażenie i Jakub widzi w nim swojego przyszłego następcę. Wkrótce intryga na najwyższych szczeblach władzy wywołuje chaos w całym kraju i oddziałuje na gangsterskie plany Kuma. Szapiro dochodzi do wniosku, że nadszedł czas walki o rządy nad miastem. W pełnym skupieniu się na planach przeszkadzają mu skomplikowane relacje z trzema kobietami.

W tym odcinku

Moryc Szapiro pada ofiarą brutalnego pobicia na Uniwersytecie Warszawskim. Rozwścieczony Jakub zamierza pomścić jego krzywdy, jednak brat stanowczo się temu sprzeciwia. Pragnie jedynie otrzymać dyplom i udać się do Palestyny. Policja znajduje zwłoki ojca Moszego. Według prasy za zabójstwem stoi gang Kaplicy. Radziwiłek namierza autora antysemickiego listu, który pojawił się w gazecie. Adam Koc zaczyna współpracować ze Żwirskim.

Występują (pokaż wszystkich)