Tu jest pięknie (6/8)
| W skrócie: | Dorota Szelągowska odwiedza w Warszawie butikowy hotel mieszczący się w eklektycznej kamienicy wzniesionej w 1903 roku. Usytuowany u zbiegu prestiżowych ulic budynek zachwyca zdobieniami. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Dorota Szelągowska wyszukuje na mapie Polski kolejne inspirujące miejsca. Niektóre z nich są luksusowe, inne sielskie, ale zawsze wyróżniają się ciekawym designem. W Pienińskim Parku Krajobrazowym prowadząca odwiedzi zachwycający kompleks hotelowy. Postawiony ze świerkowych pni budynek we wnętrzu zachwyca nowoczesnym wystrojem. Na Mazurach Dorota Szelągowska zatrzyma się w siedlisku, usytuowanym w sąsiedztwie lasów i jezior. Pomieszczenia urządzono w rustykalnym stylu. Królują tu naturalne materiały, a w powietrzu unosi się zapach domowego chleba. W Łodzi prowadząca odkrywa perłę architektury. Kompleksowi budynków, które są symbolem fabrycznego dziedzictwa miasta, przywrócono dawną świetność. Na dodatek mimo wprowadzenia współczesnych rozwiązań, wnętrza zachowały industrialny charakter z mnóstwem czerwonej cegły, betonu i szkła.
Dorota Szelągowska odwiedza w Warszawie butikowy hotel mieszczący się w eklektycznej kamienicy wzniesionej w 1903 roku przez hrabiego Ksawerego Branickiego. Usytuowany u zbiegu prestiżowych ulic w tętniącej życiem części miasta budynek zachwyca zdobieniami i pałacowymi wnętrzami. Gości wita tam oryginalny żyrandol zbudowany z 900 szklanych kul. Wisząca w lobby instalacja mierzy ponad 18 metrów i waży półtorej tony. W hotelu znajdują się ekskluzywnie urządzone pokoje z pięknym widokiem na miasto. Na gości czeka także restauracja oferująca bogate menu śniadaniowe.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Dorota Szelągowska
gospodarz
Zobacz także
- Tu jest pięknie (1/3) - program rozrywkowy - piątek, 14 sierpnia 11:40 i 1 późniejsza emisja
- Tu jest pięknie (2/9) - program rozrywkowy - noc sob./niedz., 15 na 16 sierpnia 4:45 i 2 późniejsze emisje
- Tu jest pięknie (2/3) - program rozrywkowy - piątek, 21 sierpnia 10:10 i 1 późniejsza emisja
- Tu jest pięknie (3) - program rozrywkowy - piątek, 21 sierpnia 10:45 i 1 późniejsza emisja
- Tu jest pięknie (1/9) - program rozrywkowy - piątek, 21 sierpnia 11:15 i 1 późniejsza emisja
- Tu jest pięknie (3/9) - program rozrywkowy - noc sob./niedz., 22 na 23 sierpnia 4:30