Tu jest pięknie (5/12)

Tu jest pięknie (5/12)

program rozrywkowy Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Dorota Szelągowska pojedzie do Jezierzan, by przekonać się, jakie cuda kryje wioska rybacka. Na miejscu obejrzy utrzymane w nowoczesnym stylu domy, podobne jednak do dziewiętnastowiecznych stodół.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dorota Szelągowska po raz kolejny uda się w podróż po Polsce, by odnaleźć fascynujące i wzbudzające zachwyt zakątki naszej ojczyzny. Prowadząca poszuka wspaniałych dzieł architektonicznych i intrygującego wzornictwa. Oprócz tego zapozna się z historią odwiedzanych miejsc, skosztuje lokalnych specjałów i porozmawia z ludźmi, którzy stoją za pięknem tutejszych atrakcji i niebanalnych wnętrz.

Dorota Szelągowska pojedzie do Jezierzan, by przekonać się, jakie cuda kryje tradycyjna wioska rybacka. Na miejscu obejrzy utrzymane w nowoczesnym stylu domy, podobne jednak do dziewiętnastowiecznych stodół. Podczas projektowania tych budynków właściciele zadbali o pokrycie ich drewnem opalanym japońskim sposobem Shou Sugi Ban. Ogromnym zaskoczeniem dla odwiedzających jest fakt, że jeden budynek kryje w środku kolejny. Całość utrzymano w duchu minimalizmu i zdecydowano się na trzy główne kolory - naturalną barwę drewna, biel i czerń. Posiadłość nie stroni od nowinek technologicznych. Tablet pełni tu funkcję klucza, a środkiem transportu są elektryczne melexy i segwaye.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także