Tu jest pięknie (3/12)

Tu jest pięknie (3/12)

program rozrywkowy Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Dorota Szelągowska znajduje wyjątkowe miejsce w Zakopanem. Barbara i Mateusz kupili typowo góralski dom. Przemienili go w willę pełną zarówno folkloru, jak i nowoczesnych rozwiązań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dorota Szelągowska po raz kolejny uda się w podróż po Polsce, by odnaleźć fascynujące i wzbudzające zachwyt zakątki naszej ojczyzny. Prowadząca poszuka wspaniałych dzieł architektonicznych i intrygującego wzornictwa. Oprócz tego zapozna się z historią odwiedzanych miejsc, skosztuje lokalnych specjałów i porozmawia z ludźmi, którzy stoją za pięknem tutejszych atrakcji i niebanalnych wnętrz.

Dorota Szelągowska jedzie do Zakopanego. Choć miasto wielu osobom kojarzy się raczej z kiczem i brzydkimi budynkami, prowadzącej udaje się znaleźć wyjątkowe miejsce. Basia i Mateusz kilka lat wcześniej kupili typowo góralski dom. Następnie przeistoczyli go w niezwykłą willę pełną folkloru, ale i nowoczesnych rozwiązań. W wystroju zachwyca zwłaszcza wykorzystanie drewna - właściciele zatrudnili w tym celu lokalnego stolarza. Zależało im także na podkreśleniu roli miejscowych artystów, dlatego w środku ich posiadłości znaleźć można mnóstwo ręcznie wykonanych ozdób m.in. naczyń i lamp. Uwagę zwraca oprócz tego kolekcja liczących ponad sto lat nart. W willi znajduje się również strefa relaksu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także