x
Szpital (742)

Szpital

sezon 11 odc. 742

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Pacjentami są dzieci, ofiary wypadku, do którego doszło podczas zabawy na dmuchanym zamku. Najwięcej obrażeń ma dziewczynka, znaleziona kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Musi mieć operację.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pacjentami oddziału ratunkowego są dzieci - ofiary wypadku, do którego doszło podczas zabawy na dmuchanym zamku. Najwięcej obrażeń ma 5-letnia dziewczynka, znaleziona kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Musi natychmiast być operowana. Wkrótce w szpitalu zjawia się jej przerażony brat. Zabrał siostrę z domu bez wiedzy rodziców. Pod opiekę lekarzy trafia też dziesięciolatka ze stłuczoną ręką. Ojciec zmusza córkę, by udawała, że czuje się gorzej, niż w rzeczywistości. Próbuje wyłudzić odszkodowanie od właściciela atrakcji. Trzecim pacjentem jest ośmiolatek, który stracił czucie w nogach. Gdy chłopiec się bawił, jego mama flirtowała z kochankiem. Wkrótce do szpitala dociera jej mąż, a romans wychodzi na jaw.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także