Szpital (477)

Szpital

sezon 4 odc. 477

3.4/10
serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Do szpitala przychodzi para 13-latków. Okłamują lekarzy, że próbowali popełnić samobójstwo. Rodzice zabronili im się spotykać, myśląc, że uprawiają już seks. Pomocy lekarskiej potrzebuje też 26-latek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala przychodzi para trzynastolatków, którzy okłamują lekarzy, że próbowali popełnić samobójstwo. Rodzice przyłapali ich na pocałunku w łóżku i sądzą, że uprawiali seks. Zabronili dzieciom utrzymywać jakichkolwiek kontaktów. Doktor Dominika Gajda domyśla się prawdy. Tymczasem pacjenci postanawiają uciec ze szpitala, ale niespodziewanie dochodzi do wypadku. Kiedy rodzice próbują rozdzielić parę, chłopak naprawdę zażywa leki. Pogotowie przywozi do szpitala 26-letniego Stanisława. Mężczyzna poważnie skaleczył się ciupagą w nogę. Pokazywał koleżance z pracy góralski taniec. Pacjent udaje przed ukochaną, że jest góralem, ponieważ wróżka przepowiedziała kobiecie męża z Zakopanego, a dziewczyna w to wierzy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także