Szpital (253)

Szpital

sezon 3 odc. 253

3.4/10
serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na oddział przychodzą hostessy, z których jedna - 19-letnia Klaudia - zasłabła na bankiecie. Okazuje się, że od tygodnia nic nie je, ponieważ założyła się z koleżanką o drogą torebkę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na oddział przychodzą hostessy, z których jedna - 19-letnia Klaudia - zasłabła na bankiecie. Okazuje się, że nastolatka od tygodnia nic nie je, ponieważ założyła się z koleżanką o drogą torebkę. Jej stan jest poważny i lekarze obawiają się, że drastyczny post może jej poważnie zaszkodzić. Z zagłodzoną dziewczyna jest w szpitalu jej siostra. Pacjentka trafia pod opiekę dr. Piotra Wójtowicza. Pogotowie ratunkowe przywozi do szpitala 28-letnią nauczycielkę w zaawansowanej ciąży. Nikt nie wie, że ojcem dziecka jest jej szesnastoletni uczeń. Pacjentka jest w złym stanie, ma objawy zatrucia pokarmowego i cały czas wymiotuje. Dr Dominika Gajda spodziewa się przedwczesnego porodu.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także