×
Szpital (918)

Szpital

sezon 13 odc. 918

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Dr Piotr Wójtowicz pomaga pobitemu 16-latkowi. Został skatowany przez chuliganów, którzy teraz go zastraszają. Matka nastolatka ma nadzieję, że siostra przekona go, by wydał swoich oprawców.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Doktor Piotr Wójtowicz pomaga brutalnie pobitemu 16-latkowi. Jest w ciężkim stanie. Został skatowany przez starszych od siebie chuliganów z tej samej szkoły. Uczniowie zastraszają pacjenta, więc chłopak nie mówi nikomu, co się stało. Matka nastolatka ma nadzieję, że siostra przekona go, by wydał swoich oprawców. Wówczas 18-latkowie zaczynają szantażować ofiarę, grożąc zgwałceniem dziewczyny. Do doktora Roberta Szewczyka trafia para, która miała niegroźny wypadek podczas pierwszej randki. 19-letnia studentka umówiła się ze starszym od siebie chłopakiem. 25-latek chce ją uwieść za wszelką cenę. Namawia pacjentkę, by zerwała ze swoim obecnym partnerem. Chociaż przyjaciółka ostrzega studentkę przed podrywaczem, ona postanawia się z nim związać. Chłopak 19-latki kończy ich związek. Wkrótce pacjentka przekonuje się, że przyjaciółka miała rację...

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także