×
Szpital (921)

Szpital

sezon 13 odc. 921

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Do doktor Gajdy trafia 21-latka z raną głowy. Dziewczyna uległa wypadkowi, wychodząc z bloku ze swoją matką. Z rusztowania spadło na nią wiadro. W wyniku uderzenia straciła przytomność.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Do doktor Dominiki Gajdy trafia 21-latka z krwawiąca raną głowy. Dziewczyna uległa wypadkowi, wychodząc z bloku ze swoją matką. Z rusztowania spadło na nią wiadro. W wyniku uderzenia straciła przytomność. Młoda pacjentka ma nadopiekuńczą rodzicielkę. Posłusznie wykonuje wszystkie jej plany. Chce tak jak ona zostać księgową i znaleźć właściwego partnera. Wypadek uświadamia dziewczynie w jakiej sytuacji się znajduje. Nabiera odwagi, by wreszcie zacząć żyć po swojemu. Pacjentem doktora Michała Morawskiego zostaje 17-latek. Chłopak parę tygodni wcześniej miał stłuczkę na motorze. Doznał obrażeń lewej nogi, które były na tyle poważne, że lekarze podjęli decyzję o amputacji. Nastolatek jest załamany. Boi się, że ta sytuacja negatywnie wpłynie na jego związek. Zrywa więc kontakty ze swoją dziewczyną. Podczas pobytu w szpitalu poznaje znanego kulturystę. Bartek Klimek w wieku 7 lat stracił obie ręce, a mimo to radzi sobie świetnie. Daje młodemu pacjentowi siłę, by pokonać załamanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także