x
Szpital (161)

Szpital

sezon 2 odc. 161

serial paradokumentalny Polska 2014   od 7 lat
Występują:Maciej Słota, Krzysztof Wnuk, Kaja Sosnowska, Radosław Osmalak
W skrócie:Dominika Gajda przyjmuje kobietę i jej dwumiesięcznego synka. Niemowlę podtopiło się w wannie. Mężczyzna przywozi do szpitala 8-letniego syna. Chłopiec ma skaleczoną powiekę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dominika Gajda przyjmuje kobietę i jej dwumiesięcznego synka. Niemowlę podtopiło się w wannie, kiedy matka postanowiła wziąć z nim wspólną kąpiel. Zasnęła i upuściła dziecko pod wodę. Wyniki badań wykazują, że przyczyniła się do tego anemia. Mężczyzna przywozi do szpitala 8-letniego syna. Chłopiec ma skaleczoną powiekę. Ojciec zabrał dzieci na weekend do swojego kolegi na działkę, gdzie strzelali z wiatrówki do puszek. Syn podszedł za blisko i został uderzony w oko odłamkiem pocisku. Ojciec próbuje zatuszować sprawę. Okłamuje Eryka Wajmana, który bada ośmiolatka.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także