Szkoła (53)

Szkoła (53)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Oliwier jest zakochany w koleżance z klasy. Chce zaprosić ją na wymarzony koncert. Bilety są jednak drogie. Chłopak prosi kolegę, by zadzwonił do jego babci i okłamał ją, że został porwany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Oliwier jest zakochany w koleżance z klasy, Paulinie. Postanawia zaprosić ją na wymarzony koncert. Bilety są jednak bardzo drogie, a chłopak nie wie jeszcze, jak zdobyć pieniądze. Wymyśla plan - prosi kolegę, żeby zadzwonił do jego babci i okłamał ją, że został porwany. Kobieta wierzy chłopcu i przynosi okup. Agata handluje w szkole dopalaczami. Ktoś donosi o tym nauczycielce matematyki, która ostrzega nastolatkę, że może zostać wyrzucona ze szkoły. Dziewczyna wszystkiemu zaprzecza. Swojemu chłopakowi mówi, że to tabletki na odchudzanie. Wtedy chce je kupić Roman, który od dawna walczy z nadwagą. Gdy Agata nie chce mu ich sprzeda, uczeń postanawia ukraść kilka sztuk.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także