x

Szkoła (568)

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Gimnazjalistka Gabrysia martwi się, ponieważ nikt w klasie z nią nie rozmawia. Weronika przygotowuje dla dziewczyny urodzinową niespodziankę, którą chce zepsuć Czarek. Ma zamiar ukraść tort.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Gabrysia Midura jest nieśmiała i cicha. Martwi się, ponieważ nikt w klasie z nią nie rozmawia. Weronika Grabecka przygotowuje dla dziewczyny urodzinową niespodziankę, którą chce zepsuć Czarek Pertus. Ma zamiar ukraść tort, a następnie okłamać Gabrysię. Mama jednej z uczennic liceum, Bożeny Rogali, pracuje jako coach. Kobieta wyznacza córce cele na każdy dzień. Przekonuje nastolatkę, że może osiągnąć wszystko. Tymczasem dziewczyna, która ostatnio otrzymała parę słabszych ocen, martwi się, że zawiodła rodzicielkę. Postanawia dołączyć do drużyny czirliderek. Niestety, z powodu braku kondycji i umiejętności kompromituje się podczas eliminacji.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także