Szkoła (41)

Szkoła (41)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Ojciec gimnazjalisty Marcela zostawił rodzinę z długami. Matka nie ma pieniędzy na jedzenie. Chłopiec wraz zakochaną w nim Marleną postanawiają obrabować szkolny sklepik.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Ojciec Marcela Łukasika, ucznia III klasy gimnazjum, zostawił rodzinę z długami. Matka nie ma pieniędzy na jedzenie. Marcel próbuje dokonać kradzieży w sklepie, którego właścicielką jest matka uczennicy z jego szkoły. Zakochana w nim koleżanka obserwuje nastolatka z ukrycia. Następnego dnia chłopak okrada uczniów. Marcel wyznaje koleżance prawdę. Wraz z Marlena planują ukraść pieniądze ze szkolnego sklepiku. Ekspedientka przyłapuje dziewczynę na próbie kradzieży. Wychowawczyni Teresa Kremer i dyrektor informują o incydencie matkę uczennicy. Marlena chcąc kryć Marcela, postanawia wziąć całą winę na siebie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także