×
Świat według Kiepskich: Święta Kluska (585)

Świat według Kiepskich

sezon 26 odc. 585: Święta Kluska

serial komediowy Polska 2021   od 12 lat
Występują:Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk
Reżyseria:Okił Khamidow, Patrick Yoka, Adek Drabiński
W skrócie:Lokatorzy kamienicy zostają wyznawcami dziwnego kultu. Okazuje się, że oczekują nadejścia Kosmicznej Kluski, która ma pomóc im się wzbogacić. Ferdek jak zawsze pozostaje sceptyczny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 20 lipca
pojutrze
19:30 Super Polsat (z napisami)

Opis

Bijący rekordy oglądalności serial zyskał w naszym kraju status kultowego. Oprócz ulubieńców publiczności, Andrzeja Grabowskiego czy Bartka Żukowskiego, na planie gościła plejada znanych polskich aktorów oraz muzyków: Artur Barciś, Zbigniew Buczkowski, Adam Ferency, Katarzyna Figura, Robert Gonera, Wojciech Jagielski, Krzysztof Krawczyk, Joanna Kurowska czy Witold Pyrkosz. Serial zdobył też prestiżowe wyróżnienia: Telekamerę w 2001 i 2002 roku, Nagrodę Publiczności na II Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku oraz Świry - nagrodę na najlepszą produkcję telewizyjną 2002 roku.

W tym odcinku

Kiepscy oraz ich sąsiedzi zostają wyznawcami dziwnego kultu: chodzą z durszlakami na głowach i odprawiają tajemnicze modły, stojąc na jednej nodze. Okazuje się, że oczekują nadejścia Kosmicznej Kluski, która ma pomóc im się szybko wzbogacić. Ferdek jak zawsze pozostaje sceptyczny. Zauważa jednak, że pieniądze faktycznie zaczynają spływać do wyznawców.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także