Ranczo 5: Obcy krajowcy (58)

Ranczo

sezon 5 odc. 58: Obcy krajowcy

7.3/10
serial obyczajowy Polska 2011   od 12 lat
Występują:Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Jacek Kawalec
Reżyseria:Wojciech Adamczyk
W skrócie:Ksiądz zwraca się o pomoc finansową do Rady Parafialnej. Jej przewodnicząca, czyli Lodzia, interweniuje u męża. Czerepach obiecuje wsparcie, żąda jednak wolnej ręki. Ma pewien pomysł.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 4 listopada
za 13 dni
22:20 TVP Seriale

Opis

Dalsze losy Lucy Wilskiej, która zamieszkała we wsi Wilkowyje. Jej 'amerykańskie' poglądy często zderzają się z mentalnością polskich sąsiadów.

W tym odcinku

Próbując ratować finanse parafii ksiądz zwraca się o pomoc do Rady Parafialnej. Jej przewodnicząca, czyli Lodzia, interweniuje u męża. Czerepach obiecuje wsparcie, żąda jednak wolnej ręki, zwłaszcza w sprawie lokalnego cmentarza. Dąży on do zmniejszenia powierzchni nekropolii, ponieważ z dokumentów wynika, że jej wolna część nie należy do Kościoła. Oburzona Michałowa żali się księdzu. Tymczasem okazuje się, że pozyskane środki nie tylko stawiają parafię na nogi, ale wystarczą także na remont dachu kościoła. W wilkowyjskiej policji pracę rozpoczyna dwoje stażystów z Włoch. Stasiek, mimo nieznajomości języka, usiłuje wprowadzić obcokrajowców w polskie realia. Ci szybko zyskują ogromną popularność, zwłaszcza wśród bywalców ławeczki. Kusy i Lucy są zmuszeni zaopiekować się jego 17-letnią krewną.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także