x
Ranczo 2: Diler pierogów (22)

Ranczo

sezon 2 odc. 22: Diler pierogów

serial obyczajowy Polska 2007   od 12 lat
Występują:Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Jacek Kawalec
Reżyseria:Wojciech Adamczyk
W skrócie:Nowo otwarty uniwersytet w Wilkowyjach nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ksiądz próbuje zachęcić wiernych do nauki. Solejukowa postanawia założyć własny biznes.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

Odbywa się huczne otwarcie uniwersytetu ludowego w Wilkowyjach. Na wykłady nie przychodzi jednak wielu słuchaczy. Lucy jest zrozpaczona. Pomaga jej ksiądz, który z ambony nawołuje do nauki. Kusy znajduje Amerykance bogatego lokatora. Solejukowa ma dosyć życia w niedostatku i zdawania się na pomoc społeczną. Przygotowuje na próbę kilka partii pierogów. Wszystkim bardzo one smakują i wkrótce kobieta dostaje pierwsze zamówienia. Z pomocą Hadziukowej kobieta postanawia założyć mały, rodzinny interes.

Występują (pokaż wszystkich)