Ranczo 2: Do dobrego lepiej przymusić (23)

Ranczo

sezon 2 odc. 23: Do dobrego lepiej przymusić

7.3/10
serial obyczajowy Polska 2007   od 12 lat
Występują:Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Jacek Kawalec
Reżyseria:Wojciech Adamczyk
W skrócie:Sala uniwersytetu jest pełna słuchaczy jedynie podczas wykładów proboszcza. Duda wpada na pomysł, jak zapewnić frekwencję na innych prelekcjach. Tymczasem Michałowa urządza księdzu awanturę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

Sala uniwersytetu w Wilkowyjach jest pełna słuchaczy jedynie podczas wykładów proboszcza. W tej sytuacji Duda wpada na pomysł, jak zapewnić frekwencję także na innych prelekcjach. W urzędzie gminy urzędnicy przy okazji każdej załatwianej sprawy zaczynają żądać od petentów zaświadczeń o obecności na dowolnym wykładzie. Wkrótce uniwersytet zapełnia się. Poróżniona z bratem Japycza Michałowa urządza księdzu awanturę na plebanii. Zaczyna też coraz gorzej gotować. Duchowny postanawia nakłonić oboje do zgody.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)