Pod lupą (10)

Pod lupą (10)

magazyn popularnonaukowy Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Prowadzący sprawdzi, jak wytrzymały może być czepek kąpielowy. Wyjaśni, jak działa dom autonomiczny. Przeprowadzi eksperyment, by zbadać związek ciśnienia, objętości i temperatury dla gazów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 24 stycznia
pojutrze
5:00 Nowa TV
czwartek, 30 stycznia
za 8 dni
7:20 Fokus TV
wtorek, 4 lutego
za 13 dni
4:55 Nowa TV
wtorek, 4 lutego
za 13 dni
6:45 Nowa TV

Opis

Kuba Marcinowicz zaprezentuje najświeższe informacje ze świata nauki i techniki, wybuchowe eksperymenty i kulisy działania wielkich organizacji. W tym sezonie na internautów czekają konkursy na Facebooku i ciekawe nagrody. Cykl "Sondy uliczne" to kopalnia najdziwniejszych pytań i odpowiedzi. Kuba Marcinowicz zaprosi też do studia specjalistów z różnych dziedzin życia, aby dowiedzieć się np., jakie gadżety mogą ułatwić uprawianie sportu. Z kolei w cyklu "Instrukcja obsługi" widzowie poznają zasady funkcjonowania dużych firm od kuchni. Prowadzący weźmie udział w szalonych eksperymentach po to, by na własnej skórze doświadczyć rządzących w świecie praw.

Prowadzący sprawdzi, jak wytrzymały może być czepek kąpielowy. Opowie o paralizatorze. Widzowie poznają również gadżety samochodowe ułatwiające podróż. Prowadzący wyjaśni, jak działa dom autonomiczny. Przeprowadzi eksperyment, by zbadać związek ciśnienia, objętości i temperatury dla gazów. Wyjaśni, dlaczego studzienki kanalizacyjne są okrągłe.

Zobacz także