Okrasa łamie przepisy: Grójeckie jabłka

Okrasa łamie przepisy: Grójeckie jabłka

magazyn kulinarny Polska 2017   b.o.
W skrócie:Okolice Grójca są największym zagłębiem jabłkowym w całej Europie. Podobno w XVI w. pierwsze na tych terenach sady zakładała królowa Bona. Z grójeckich zbiorów Karol Okrasa przyrządzi trzy potrawy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Okolice Grójca są największym zagłębiem jabłkowym w całej Europie. Podobno w XVI wieku pierwsze na tych terenach sady zakładała sama królowa Bona. Obecnie w tym rejonie produkuje się wiele odmian jabłek, a duża część zbiorów jest eksportowana za granicę. Komisja Europejska nadała uprawianym tam owocom certyfikat Chroniona Nazwa Pochodzenia. Smakosze cenią polskie jabłka za ich doskonałe połączenie kwasowości ze słodyczą oraz za soczysty i jędrny miąższ. Z grójeckich zbiorów Karol Okrasa przyrządzi trzy potrawy. Pierwsza z nich to jogurtowe racuszki z jabłkami. Oprócz tego kucharz przygotuje konfiturę z pieczonego jabłka i musztardy francuskiej oraz sandacza z konfiturą jabłkową i duszoną cebulką.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także