x
Ojciec Mateusz 30: Upiór i zakonnica (387)

Ojciec Mateusz 30: Upiór i zakonnica (387)

serial kryminalny Polska 2023   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Aleksandra Sroka, Piotr Polk, Maciej Gąsiorek
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Zakonnica Felicyta w ramach pokuty zostaje skierowana przez kurię na sandomierską plebanię. Pod nieobecność Mateusza (Artur Zmijewski) dzieją się tam dziwne rzeczy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Zakonnica Felicyta prowadzi cieszący się dużą popularnością kanał internetowy "Tańcząca z pingwinami". W jednym z odcinków siostra krytykuje gust muzyczny jednego z księży z sandomierskiej diecezji. Pałac biskupi jest oburzony jej zachowaniem. Na siostrę nałożona zostaje zatem pokuta, w ramach której Felicyta musi opuścić klasztor. Tymczasem ksiądz Mateusz wciąż przebywa w Rzymie, a pod jego nieobecność zastępuje go ksiądz Tomasz. Felicyta zostaje skierowana akurat na sandomierską plebanię, gdzie od pewnego czasu dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkańców niepokoją podejrzane odgłosy, dochodzące z piwnic zabytkowego budynku. Sandomierscy policjanci z kolei prowadzą dochodzenie w sprawie morderstwa Belga - Efraima Gruena. Mężczyzna był karanym niegdyś w Niemczech międzynarodowym handlarzem dzieł sztuki. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice. Śledczy odkrywają, że w momencie zbrodni w okolicy widziany był podejrzany mężczyzna w przebraniu listonosza. Jest nim Ryszard Krępacz, który od pięciu lat poszukiwany jest listem gończym. Tymczasem na plebanii siostra Felicyta zostaje zwabiona tajemniczymi odgłosami do piwnicy. Ktoś brutalnie ją atakuje.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)