x
Ojciec Mateusz 30: Kochane pieniążki (382)

Ojciec Mateusz 30: Kochane pieniążki (382)

serial kryminalny Polska 2023   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Piotr Polk, Michał Piela, Mikołaj Roznerski
W skrócie:Adam traci pieniądze z konta. Niebawem zostaje zaatakowana emerytka. Policjanci sądzą, że obie sprawy się łączą. Proboszcz (Artur Żmijewski) angażuje się w śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 8 marca
za 8 dni
16:30 TVP Kobieta

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Adam Dyrko, po wyjściu z oddziału banku Argon w Sandomierzu, orientuje się, że z jego konta zniknęły środki. Policjanci sądzą początkowo, że to błąd aplikacji w telefonie, za pomocą którego mężczyzna chciał zapłacić dostawcy pizzy. Niebawem we własnym domu zostaje zaatakowana emerytka, pani Maszewik. Funkcjonariusze dochodzą do wniosku, że obie sprawy się łączą. Przestępca wyłudził od staruszki duży kredyt za pomocą telefonu. Podejrzenie pada na jej sąsiada, dostawcę pizzy, którego wspólnikiem jest właściciel serwisu telefonów komórkowych. Pani Maszewik, po wyłudzeniu przebywająca w szpitalu, umiera. Tymczasem Natalia pragnie dobrze zainwestować pieniądze otrzymane z zachowku. Wiele osób chce jej doradzać, ale gospodyni decyduje się udać do oddziału banku Argon i skorzystać z pomocy konsultanta finansowego. Proponuje on jej pewną nietypową, lecz lukratywną operację.

Występują (pokaż wszystkich)