x
Ojciec Mateusz 30: Znikający basen i alpaka (388)

Ojciec Mateusz 30: Znikający basen i alpaka (388)

serial kryminalny Polska 2023   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Piotr Polk, Michał Piela, Mikołaj Roznerski
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Ginie producent kręconego w Sandomierzu filmu. Rozwiązanie zagadki wymaga wnikliwej lektury scenariusza. Proboszcz (Artur Żmijewski) wpada na pewien trop.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W Sandomierzu trwają zdjęcia do filmu "Kochać na zabój", w którym główną rolę gra atrakcyjna, początkująca aktorka Wiktoria Łempicka. Za produkcję obrazu odpowiadają Anna i Jan, dość kontrowersyjna, despotyczna para. Na planie pogłębiają się konflikty. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Jan zostaje znaleziony martwy, a jego ciało zalano betonem w basenie wybudowanym na potrzeby dzieła. Anna nie zamierza jednak przerywać zdjęć - film ma być hołdem dla jej męża. Miejscowi funkcjonariusze rozpoczynają śledztwo. Niebawem okazuje się, że członkowie ekipy od pewnego czasu nie mają wypłacanych wynagrodzeń. Ponadto jedyną osobą, z którą Jan miał dobre relacje była Wiktoria, o którą Anna była zazdrosna. Rozwiązanie zagadki wymaga wnikliwej lektury scenariusza filmu. Jego autorem jest młody Kryspin, jak się okazuje, będący w związku z Anną. Policjanci wysyłają kopię tekstu przebywającemu wciąż w Rzymie Mateuszowi. Proboszcz wpada na pewien trop.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)