Ojciec Mateusz 11: Kurtka (145)

Ojciec Mateusz 11: Kurtka (145)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Katarzyna Kołeczek, Artur Żmijewski, Cezary Pazura, Michał Piela
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Mateusz jedzie do domu rodziny Wiślickich, by wyjaśnić powody zwolnienia przez nich gospodyni Tani. W salonie znajduje zwłoki Ewy, żony Bogdana. Policjanci zatrzymują podejrzaną Tanię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 15 października
za 11 dni
15:30 TVP Kobieta

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Ksiądz próbuje pomóc Tani, byłej gospodyni rodziny Bogdana Wiślickiego. Kobieta przychodzi na plebanię i żali się, że została zwolniona pod zarzutem kradzieży. Mateusz odwiedza jej pracodawców, aby wyjaśnić tę sprawę. W salonie znajduje zwłoki żony Bogdana, Ewy. Okazuje się, że z domu skradziono cenną biżuterię. Tania zostaje przesłuchana. Gdy w jej torebce policja znajduje cztery tysiące złotych, kobieta trafia do aresztu. Tam odwiedza ją Mateusz. Tania twierdzi, że pieniądze otrzymała w ramach odprawy, a z domu Wiślickich od pewnego czasu ginęły różne przedmioty. Podczas wizyty w sklepie z używaną odzieżą, duchowny dostrzega w gablocie z biżuterią naszyjnik Ewy, który widział u niej podczas przyjęcia imieninowego jej męża. Wkrótce policja wpada na trop córki Wiślickiego, Pauliny.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także