Ojciec Mateusz 11: Wyścig z czasem (139)

Ojciec Mateusz 11: Wyścig z czasem (139)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Marek Kasprzyk, Artur Żmijewski, Amin Bensalem, Michał Piela
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Podopieczny Możejki trafia do szpitala z objawami zatrucia. Okazuje się, że to szesnasty taki przypadek w ostatnim czasie. Wszyscy chorzy jedli jogurty produkowane przez Syryjczyka Nasera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Ksiądz Mateusz spowiada Różę Celej, której mąż Bogdan miał kilka lat wcześniej wypadek samochodowy. Spowodował go obcokrajowiec. Od tamtego czasu mężczyzna porusza się na wózku. Róża zwierza się, że jej partner jest coraz bardziej zgorzkniały i agresywny. Niedawno odkryła też, że często odwiedza stronę "Niezależna i wolna Polska". Później Mateusz trafia w internecie na artykuł z dnia wypadku. Tymczasem Dominik, którym opiekuje się Możejko, trafia do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego. Lekarz przyznaje, że to szesnasty, podobny przypadek w ostatnim czasie. Policjanci ustalają, że wszyscy chorzy jedli te same jogurty. Właścicielem przetwórni jest Syryjczyk, Salach Naser. Przeprowadzone badania wykazują, że oferowane przez niego produkty są bezpieczne dla zdrowia. Sprawą zaczynają interesować się dziennikarze, którzy odkrywają, że właściciel przedsiębiorstwa jest od pewnego czasu prześladowany. Wkrótce technicy ustalają, że na opakowaniach po jogurtach znajdują się nakłucia...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także