×
Ojciec Mateusz 11: Tajemnica Możejki (137)

Ojciec Mateusz 11: Tajemnica Możejki (137)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Paweł Tomaszewski, Artur Żmijewski, Piotr Nowak, Michał Piela
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:W ośrodku dla uzależnionych trwają obchody święta Maksymiliana Kolbego. Po mszy ksiądz Mateusz znajduje ciało jednego z podopiecznych placówki, Marka Dunina. Wzywa policję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 26 lipca
za 4 dni
18:20 TVP HD (z napisami)

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W ośrodku dla uzależnionych trwają obchody święta Maksymiliana Kolbego. Ksiądz Mateusz odprawia mszę. Po nabożeństwie, wychodząc z ośrodka, zauważa ślady krwi na furgonetce z ceramiką. W pojeździe znajduje ciało jednego z podopiecznych placówki, Marka Dunina. Wzywa na miejsce policję. Rozpoczyna się dochodzenie. Funkcjonariusze zatrzymują narkomankę, narzeczoną Marka, Marzenę Rey. Wkrótce na komendę zgłasza się inny podopieczny ośrodka, Kuba. Wystraszony mężczyzna opowiada o środkach uzależniających, które znalazł na tyłach budynku gospodarczego w dniu zabójstwa. Możejko i jego podopieczni przeszukują placówkę i znajdują narkotyki. Zatrzymują jednego z pracowników, Jacka Tomasika. Okazuje się, że na narzędziu zbrodni są jego odciski palców. Wkrótce na inny trop wpada ksiądz Mateusz, który odwiedza pracownię ceramiczną sióstr Mościckich i spotyka tam Marcina Sobieraja.

Występują (pokaż wszystkich)