Ojciec Mateusz 11: Poker (144)

Ojciec Mateusz 11: Poker (144)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Laura Łącz, Michał Żurawski, Artur Żmijewski, Olga Serebriakowa
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:W lesie zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Przesłuchują ludzi, z którymi ofiara spotkał się ostatnio podczas gry w pokera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 14 października
za 10 dni
16:25 TVP Kobieta

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Janina Popławska (Laura Łącz) zaprasza do swojej willi gości na wieczorne spotkanie przy grze w karty. Oprócz gospodyni w pokerowym wieczorze uczestniczą jej przyjaciel Franciszek Korynt (Maciej Szary), Olgierd Rowecki (Leon Charewicz) oraz Jan Kawalec (Cezary Poks). Gosposia Janiny, Maria (Olga Serebriakowa), odwiedza w domu swojego narzeczonego Dymitra (Michał Żurawski), który urządza jej scenę zazdrości. Niebawem po mszy Mateusz zostaje zaczepiony przez córkę Franciszka, Elżbietę (Aleksandra Justa). Kobieta martwi się o ojca, ponieważ nie ma z nim żadnego kontaktu. Wraz z duchownym zawiadamiają policję. W tym samym czasie chłopak, spacerujący po lesie z dziewczyną, słyszy słaby sygnał telefonu komórkowego. Niebawem przeszukujący okolicę funkcjonariusze natrafiają na zwłoki Franciszka, ukryte pod stertą liści i śniegu. Możejko i Nocul przesłuchują Janinę i pozostałych karciarzy. Uwagę śledczych zwraca Dymitr.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także