Magda M. (15)

Magda M.

sezon 1 odc. 15

serial obyczajowy Polska 2005   od 12 lat
Występują:Grażyna Szapołowska, Joanna Brodzik, Paweł Małaszyński, Katarzyna Bujakiewicz
Reżyseria:Jacek Borcuch, Maciej Dejczer
W skrócie:Bartek zleca Magdzie sprawę mężczyzny molestowanego przez szefową. Na spotkaniu z Agatą i Karoliną Magda opowiada o ojcu i swych uczuciach do Piotra. Sąsiedzi demonstrują przed domem Julii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Magda Miłowicz (Joanna Brodzik) i Piotr Korzecki (Paweł Małaszyński) są wziętymi prawnikami. Kiedyś razem studiowali, dziś pracują w różnych kancelariach adwokackich. Ich drogi raz po raz się przecinają. Na pozór stworzeni dla siebie, w żaden sposób nie mogą się porozumieć. Przeszkadzają im w tym przede wszystkim doświadczenia życiowe. Oboje są zranieni emocjonalnie i nie bardzo potrafią sobie z tym poradzić. Magda i Piotr czują wzajemne przyciąganie, ale są zbyt ambitni i niezależni, aby mu się poddać.

W tym odcinku

Magda wraca do Warszawy z Olsztyna. Po rozmowie z ojcem już wie, jakie były przyczyny rozstania jej rodziców. Do tej pory o wszystko obwiniała Jerzego, lecz to jej matka przed laty wdała się w romans. Gdy przybywa do kancelarii, Bartek proponuje jej poprowadzenie sprawy mężczyzny molestowanego przez szefową. Mimo obaw ambitna prawniczka podejmuje to zawodowe wyzwanie. Wkrótce spotyka się z innym klientem. W sądzie okazuje się, że jeden z kluczowych świadków nie stawił się na procesie, co komplikuje całą sprawę. Po wyczerpującym dniu Magda relaksuje się w towarzystwie przyjaciółek, Agaty i Karoliny. Opowiada im o wizycie w Olsztynie i emocjach, które wzbudziło w niej to niecodzienne spotkanie. Szczerze wyznaje także swoje uczucia do Piotra. Podczas rozmowy telefonicznej z ojcem, dowiaduje się, że mężczyzna chce na stałe osiąść w Olsztynie. Najpierw jednak musi zamknąć wszystkie sprawy zza oceanem. Tymczasem Piotr spieszy z pomocą Julii. Przed domem kobiety zniecierpliwieni mieszkańcy wsi zorganizowali wielką demonstrację. Korzecki po negocjacjach z manifestującymi namawia Julię na otworzenie fabryki w tej miejscowości. Ona nie jest jednak przekonana do tej decyzji. Magda otrzymuje od Brygidy i Franka zaproszenie na wystawną kolację. Pod nieobecność Piotra prosi Sebastiana, by towarzyszył się na przyjęciu. Kiedy szykuje się do wyjścia, ku jej zaskoczeniu w drzwiach pojawia się ukochany.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)