Lombard. Życie pod zastaw 2 (80)

Lombard. Życie pod zastaw 2 (80)

serial obyczajowy Polska 2018   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Jakub Zańczak
W skrócie:Kamienicę, w której rodzinną księgarnię prowadzi Lesław, przejmuje Radek, który chce pozbyć się najemcy. Nowy właściciel posuwa się nawet do szykan. Lesław zastawia zegar, by zapłacić czynsz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) i jego rodzina prowadzą lombard, w którym pojawiają się ludzie w różnym wieku i reprezentujący rozmaite grupy społeczne. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni drogie elektroniczne gadżety. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje, jak również policjanci.

W tym odcinku

Kamienicę, w której małą rodzinną księgarnię prowadzi Lesław, przejmuje Radek, który chce pozbyć się najemcy. Nowy właściciel posuwa się nawet do niezgodnych z prawem szykan. W tym samym czasie Lesław przynosi do lombardu stary zegar kominkowy, który chce sprzedać, ponieważ nie ma pieniędzy na czynsz, a opóźnienie w płatnościach może prowadzić do wypowiedzenia umowy. Radek rozwiązuje też umowę z Weroniką, która organizowała klimatyczną kawiarnię. Kobieta zastawia w lombardzie wyposażenie swojego lokalu. Andżelika proponuje Weronice i Lesławowi, aby weszli w spółkę i uniezależnili się od Radka. Do lombardu przychodzą także Czesław i Marianna, którzy chcą podziękować za pomoc w zdobyciu pieniędzy na wycieczkę na Kubę. Zakochali się tam w rumbie i planują uczyć się jej także w Polsce. Cezary proponuje Andżelice, by zapisała się na kurs tego tańca wraz z nim. Pracę w lombardzie zaczyna Maciek, właściciel lokalu, w którym zostanie otwarta filia lombardu. Tymczasem Violetta chce zastawić biżuterię i za otrzymane pieniądze sfinansować operacje powiększenia ust.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)