Lombard. Życie pod zastaw 2 (78)

Lombard. Życie pod zastaw 2 (78)

6.4/10
serial obyczajowy Polska 2018   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
W skrócie:Do komisu przychodzi dawny mistrz szachowy. Przynosi bursztynowe szachy, prezent od mistrza świata, z którym wygrał w nieoficjalnej partii. W lombardzie pojawia się też kobieta, aby zastawić Xbox-a.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) i jego rodzina prowadzą lombard, w którym pojawiają się ludzie w różnym wieku i reprezentujący rozmaite grupy społeczne. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni drogie elektroniczne gadżety. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje, jak również policjanci.

W tym odcinku

Do lombardu przychodzi Franciszek, dawny mistrz szachowy. Przynosi bardzo piękne bursztynowe szachy - prezent od mistrza świata, z którym wygrał w nieoficjalnej partii. Musi je zastawić, żeby wysłać wnuczkę, Magdę, na turniej szachowy do Szwecji. Tymczasem dziewczyna musi spłacić dług, który zaciągnęła na remont domu. Magda zawiera z Mariuszem wyjątkową umowę. W lombardzie pojawia się też kobieta, aby zastawić Xbox-a swojego uzależnionego od gier męża. Mężczyzna chce odzyskać konsolę, oskarża nawet żonę o kradzież. Do sprawy włącza się dzielnicowy. Kazimierz pomaga Ziutkowi i Grażynie nawiązać kontakt z córką. Jedzie do Oliwii i Sławomira, żeby pośredniczyć w konflikcie. Mąż dziewczyny zgadza się na spotkanie. Ma jednak w tym swój własny interes.

Występują (pokaż wszystkich)