Lombard. Życie pod zastaw 2 (77)

Lombard. Życie pod zastaw 2 (77)

serial obyczajowy Polska 2018   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Błażej Wolny
W skrócie:Największym marzeniem pary emerytowanych nauczycieli jest wycieczka na Kubę. Przeciwnikami tych planów są syn i jego żona. Do lombardu przychodzi Hofer w towarzystwie szalonego naukowca Alfreda.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) i jego rodzina prowadzą lombard, w którym pojawiają się ludzie w różnym wieku i reprezentujący rozmaite grupy społeczne. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni drogie elektroniczne gadżety. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje, jak również policjanci.

W tym odcinku

Największym marzeniem pary emerytowanych nauczycieli, Marianny i Czesława, jest wycieczka na Kubę. Noszą je w sobie od 50 lat, odkąd z powodu wydarzeń marcowych, nie mogli wyjechać na gorącą wyspę w podróż poślubną. Przeciwnikami tych planów są syn i synowa pary, którzy uważają, że staruszkowie nie podołają trudom wyprawy. W rzeczywistości boją się, że rodzice mogą zastawić mieszkanie, które oni planują oddać swojemu synowi Miłoszowi. Emeryci mają jednak swój własny plan. Wojtek usiłuje umówić się z Martą. Gdy ta już ma wyrazić zgodę, pojawia się Korynt, który robi synowi awanturę o to, że spotyka się z córką Barskiego. Kiedy Marta dowiaduje się, że jej adorator jest synem największego rywala jej ojca, ucieka. Do lombardu przychodzi Hofer w towarzystwie szalonego naukowca Alfreda. Chce zastawić swój sprzęt malarski. Nagabywany przez Adka przyznaje, że buduje wehikuł czasu. Adek, którego romans z Aliną się rozwija, a jego paliwem są wspólne wyjścia na wydarzenia kulturalne, godzi się uczestniczyć w organizowanym przez nich pokazie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także