Lombard. Życie pod zastaw 2 (42)

Lombard. Życie pod zastaw 2 (42)

serial obyczajowy Polska 2018   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Błażej Wolny
W skrócie:Szef fabryki produkującej kryształy od pół roku płaci pracownikom swoimi produktami. W końcu decydują się oni zastrajkować. Jedna z pracownic próbuje zamienić w lombardzie swoją 'pensję' na złotówki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) i jego rodzina prowadzą lombard, w którym pojawiają się ludzie w różnym wieku i reprezentujący rozmaite grupy społeczne. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni drogie elektroniczne gadżety. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje, jak również policjanci.

W tym odcinku

Szef fabryki produkującej kryształy od pół roku płaci pracownikom wyłącznie swoimi produktami. W końcu decydują się oni zastrajkować. Jedna z poszkodowanych pracownic, pani Jadwiga, próbuje zamienić w lombardzie swoją "pensję" na złotówki. Nie wie, że wcześniej w tym samym miejscu był jej szef, który chciał spieniężyć kryształy, żeby mieć na wypłaty. Kazimierz nie może niczego od niej kupić, bo wcześniej odkupił już rzeczy od Grzybowskiego. Załamana Jadwiga i jej mąż spotykają się z szefem związku zawodowego, ponieważ - choć Grzybowski dostał już pieniądze za zastawione w lombardzie wyroby - nadal nikt z pracowników nie otrzymał pensji. Niebawem do lombardu wpadają zamaskowani mężczyźni i niszczą kryształy. Adek wdraża Patrycję do pracy i jednocześnie zaczyna z nią flirtować. W lombardzie pojawia się także Ziutek z drobnym sprzętem elektronicznym. Zbiera pieniądze na grzywnę. Grażyna prosi Kazimierza, by zatrudnił jej męża.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)