Kobieta na krańcu świata (9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 9 odc. 9

serial dokumentalny Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska pokaże, czym jest wolność dla bohaterek programu. Kazachska dziewczynka odnajduje się w aktywnościach zarezerwowanych dla mężczyzn. Pakistanka Masarrat Misbah zmienia świat.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska po raz dziewiąty wyrusza w świat, by poszukać kobiet, które opowiedzą jej fascynujące historie. Tym razem odwiedza Amerykę Południową, Azję i Europę. Zawita do Malezji, Mongolii, Pakistanu, Japonii, Boliwii oraz Belgii.

W tym odcinku

Dla Martyny Wojciechowskiej najważniejszą wartością jest wolność. Podczas swoich podroży w dziewiątym sezonie programu postanowiła pokazać, czym jest ona dla innych - jej bohaterek. Malezyjscy ludzie-ryby odcięli się od cywilizacji. Kazachska dziewczynka łamie wszelkie stereotypy i znakomicie odnajduje się w aktywnościach zarezerwowanych wyłącznie dla mężczyzn. Pakistanka Masarrat Misbah dzięki swojej odwadze zmienia świat, przywracając wolność innym. Kalaszka Iran Bibi żyje zgodnie z wielowiekową tradycją przodków mimo zewnętrznych nacisków. W Japonii Martyna Wojciechowska znalazła ludzi wolnych od jakichkolwiek uprzedzeń. Jednak czasem szczere rozmowy przynoszą kolejne pytania - o cenę, jaką za swoją niezależność płacą boliwijskie cholity; o to, czy matki dżihadystów mogły ograniczyć wolność swoich dzieci, a także czy Menonici dokonują słusznego wyboru, świadomie decydując się na życie ograniczone sztywnymi regułami.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także