Kobieta na krańcu świata (1/5)

Kobieta na krańcu świata

sezon 10 odc. 1/5

serial dokumentalny Polska 2018   od 7 lat
W skrócie:Mimo że Martyna Wojciechowska podróżuje po świecie od kilkudziesięciu lat, wciąż są miejsca na Ziemi, do których nigdy jeszcze nie dotarła. Po raz pierwszy odwiedzi ona m.in. osadę Longyearbyen.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska od wielu lat wędruje po świecie i szuka ciekawych ludzi, którzy dzielą się z nią swoimi niepowtarzalnymi historiami. Podróżniczka nie tylko rozmawia o ich codziennym życiu, ale też porusza ważne problemy społeczne. W dziesiątym sezonie programu odwiedzi m.in. Spitsbergen - największą wyspę archipelagu Svalbard, gdzie przez jedną czwartą roku panuje noc. Dotrze też do żyjącej w Czadzie społeczności Wodaabe, a w Salwadorze podejmie trudny temat restrykcyjnych regulacji antyaborcyjnych.

W tym odcinku

Mimo że Martyna Wojciechowska podróżuje po świecie od kilkudziesięciu lat, wciąż są miejsca na Ziemi, do których nigdy jeszcze nie dotarła. Po raz pierwszy odwiedzi ona m.in. najdalej na północ wysuniętą osadę ludzką Longyearbyen. Zwiedzi Spitsbergen - największą wyspę archipelagu Svalbard, którą zamieszkuje więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi. Do bieguna północnego jest stąd zaledwie 1300 kilometrów. Po skutej mrozem okolicy oprowadzi podróżniczkę Anna Lena, przewodniczka po Arktyce.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także