Kobieta na krańcu świata (2/5)

Kobieta na krańcu świata

sezon 10 odc. 2/5

serial dokumentalny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Zamieszkujący Borneo Ibanowie organizowali rytualne polowania na ludzi. Martyna Wojciechowska rozmawia z potomkinią łowców głów. Bierze również udział w rytuale obłaskawiania czaszek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska od wielu lat wędruje po świecie i szuka ciekawych ludzi, którzy dzielą się z nią swoimi niepowtarzalnymi historiami. Podróżniczka nie tylko rozmawia o ich codziennym życiu, ale też porusza ważne problemy społeczne. W dziesiątym sezonie programu odwiedzi m.in. Spitsbergen - największą wyspę archipelagu Svalbard, gdzie przez jedną czwartą roku panuje noc. Dotrze też do żyjącej w Czadzie społeczności Wodaabe, a w Salwadorze podejmie trudny temat restrykcyjnych regulacji antyaborcyjnych.

W tym odcinku

Zamieszkujący Borneo Ibanowie przez lata uchodzili za jedną z najbardziej przerażających społeczności świata. Jej członkowie przeprowadzali rytualne polowania na ludzi. Wierzyli, że wojownik, który doprowadził do przelania krwi, zyskiwał siłę oraz chwałę. Obecnie ta tradycja nie jest już kultywowana, ale jej ślady wciąż pozostają obecne w domach Ibanów. Nigdy nie pozbyli się zdobytych przed laty trofeów. Martyna Wojciechowska rozmawia z potomkinią łowców głów. Bierze również udział w rytuale obłaskawiania czaszek.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także