Kobieta na krańcu świata (5/9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 9 odc. 5/9

serial dokumentalny Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska odwiedza salon piękności w Pakistanie. Z jego usług korzystają kobiety poparzone kwasem. Podróżniczka rozmawia z Musarrat Misbah, która pomogła już ponad pięciuset ofiarom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska po raz dziewiąty wyrusza w świat, by poszukać kobiet, które opowiedzą jej fascynujące historie. Tym razem odwiedza Amerykę Południową, Azję i Europę. Zawita do Malezji, Mongolii, Pakistanu, Japonii, Boliwii oraz Belgii.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska odwiedza niezwykły salon piękności, który mieści się w Lahaur w Pakistanie. Z jego usług korzystają kobiety w przeszłości poparzone kwasem. Oblania i podpalenia dotyczą w tym kraju nawet kilku tysięcy kobiet rocznie. Butelka kwasu nie kosztuje w przeliczeniu nawet złotówki, substancja jest łatwo dostępna, a atak trwa kilka sekund. Podróżniczka rozmawia z Musarrat Misbah, która pomogła już ponad pięciuset poszkodowanym kobietom. Zapewnia ofiarom właściwą opiekę medyczną, chirurgię rekonstrukcyjną, opiekę psychologa oraz zatrudnienie. Daje im pracę w swoim salonie. Widzowie przekonają się, jak wygląda życie tzw. kobiet bez twarzy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także