Kobieta na krańcu świata (2/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 6 odc. 2/8

serial dokumentalny Polska 2014   b.o.
W skrócie:Co roku matki zastępcze w Indiach rodzą około 25000 dzieci. Blisko połowę tej liczby stanowią zamówienia par z Zachodu. W Annand Martyna poznaje podopieczne domu surogatek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie kobiet mieszkających w Afryce, Azji i Ameryce. Bohaterki wykonują inne zawody i wyznają różne religie. Przedstawienie ich losów jest pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, w jakich żyją. Podróżniczka, Martyna Wojciechowska, razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki tym spotkaniom poznaje odmienne podejścia do kobiecości.

W tym odcinku

Co roku matki zastępcze w Indiach rodzą około 25000 dzieci. Blisko połowę tej liczby stanowią 'zamówienia' par z Zachodu. W Annand Martyna poznaje dr Nyanę Patel, która prowadzi klinikę bezpłodności, a przy niej dom surogatek. Pod jej opieką jest około osiemdziesiąt brzemiennych kobiet. Zwykle są to młode i często niepiśmienne dziewczyny z małych miejscowości, które w ten sposób w zaledwie 9 miesięcy zarabiają równowartość dziesięcioletnich dochodów. Zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne. Polska podróżniczka poznaje historie kobiet, które zdecydowały się wynająć swoje ciało, by urodzić dziecko innym ludziom. Spotyka Manisię, posiadającą trójkę własnych dzieci, oraz małżeństwo, które dzięki dr Patel i jednej z surogatek doczekało się upragnionego potomstwa.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także